מוזיקולוגיה מקיפה המקיפה את כל הז'אנרים והסגנונות

הרייב הגדולים באירופה כולל Raindance‍

אין כמו הריגוש של להשתתף ברייב ולהרפות. בין אם אתם מעדיפים את אירועי המחסנים המחתרתיים יותר או את המסיבות הזוהרות והיקרות, יש משהו קטן לכולם. תרבות ההשתוללות הפכה לפופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות, ובאירופה נמצאים כמה מהרייבים הגדולים ביותר. בואו נסתכל על כמה מהרייבים הגדולים באירופה, כולל פסטיבל Raindance, ששווה לבדוק אם אתם מתכננים להשתתף באחד בקרוב.

מה זה רייב?

רייב הוא אירוע שבו אנשים מתאספים כדי לרקוד לצלילי מוזיקה אלקטרונית. זו מסיבת ריקודים שעשויה להיות בפנים או בחוץ, והיא יכולה להימשך שעות בכל פעם. רייב הם מוצא נהדר להרפות וליהנות עם קהל של אנשים. ישנם סוגים רבים ושונים של ריבים, ועשויים להיות להם אווירה ומראה שונים בהתאם למיקום. חלק מהרייבים דומים יותר למועדוני לילה עם דיג'יי שמסובב את 40 הלהיטים, בעוד שאחרים דומים יותר לפסטיבלי מוזיקה עם במות ומערכות סאונד גדולות. יש מגוון רחב של רייבים המתרחשים לאורך כל השנה בכל רחבי העולם.

אירוע ריקוד באמסטרדם (ADE)

אירוע הריקוד של אמסטרדם (ADE) הוא אחד מפסטיבלי ה-EDM הגדולים בעולם, והוא מתקיים מדי שנה באמסטרדם. הוא נערך לראשונה בשנת 2000 ומאז הוא צומח. הפסטיבל כולל אירועים שונים ברחבי העיר, כגון קונצרטים, סדנאות ואירועי מועדונים פנימיים/חיצוניים. באירועים אלו משתתפים אלפי אנשים מכל רחבי העולם. הפסטיבל כולל סוגים שונים של מוזיקת ריקוד אלקטרונית, כולל האוס, טכנו וטראנס. הוא מתקיים באוקטובר ונמשך כשבוע. משתתפים רבים נוסעים לפסטיבל זה ממדינות אחרות, כולל ארה"ב ובריטניה, בשביל החוויה והאווירה. ADE הוא אירוע רייב ששווה להשתתף בו אם אתה אוהב ריקוד ו-EDM.

ארץ המחר

Tomorrowland הוא פסטיבל ידוע שמתקיים בבלגיה מדי שנה. מדובר באירוע ענק שנמשך שני סופי שבוע, ומגיעים אליו יותר מ-400,000 איש מדי שנה. הפסטיבל הזה ידוע גם בגלל שהוא מופיע בסרט דוקומנטרי בשם "We Are Your Friends" שבו בחור צעיר מנסה להצליח בתור דיג'יי. Tomorrowland הוא אחד הרייבים היקרים באירופה ועולה בסביבות 600$ לכרטיס. הפסטיבל מתקיים באוויר הפתוח בעיר גדולה בשם בום וכולל תקליטנים שונים ומוזיקה חיה. זהו אירוע רייב פופולרי מאוד ואחד הרייבים הגדולים באירופה.

פסטיבל כוויות שמש

פסטיבל כוויות השמש מתקיים מדי שנה בגואה, הודו. זהו אחד מפסטיבלי המוזיקה האלקטרונית הגדולים בעולם ונמשך כמעט חודש. הפסטיבל החל בשנת 2009 וגדל מאז עם נוכחות שהגיעה ליותר מ-300,000 איש בשנת 2017. Sunburn Festival הוא אירוע רב-שלבי הכולל מוזיקה ממגוון רחב של ז'אנרים של מוזיקה אלקטרונית כולל האוס, פרוגרסיב, טראנס, דראם אנד בס, טכנו , וברייקביט. הפסטיבל כולל גם פעילויות שונות של אמנות ותרבות ויש לו התמקדות חזקה בקיימות וידידותיות לסביבה. זהו אחד הרייבים הגדולים באירופה, וההשתתפות באירוע זה משהו שחובבי רייב רבים לא ישכחו לעולם.

ארץ המסתורין

Mysteryland הוא פסטיבל מוזיקה שנתי הנערך בהולנד. זה התחיל ב-1993 והוא אחד מפסטיבלי ה-EDM הוותיקים בעולם. הוא מתקיים באוגוסט מדי שנה באזור מיוער מוקף אגמים וסביבה טבעית אחרת. בפסטיבל הזה יש התמקדות חזקה באמנויות, והוא אחד הרייבים הגדולים באירופה בכל הנוגע להשתתפות. הוא כולל ז'אנרים מוזיקליים שונים, כמו האוס, טכנו, טראנס ודרום אנד בס. יש הרבה שלבים באירוע הזה, ויש לו גם אזור מקורה למשתתפים שמעדיפים להתרחק מהסביבה. זהו אחד הרייבים הגדולים באירופה עם הרבה אנשים משתתפים בכל שנה. זהו אירוע נהדר עבור אוהבי EDM ואנשים שרוצים ליהנות מהאמנויות בו זמנית.

מצעד הרחוב של ציריך

מצעד הרחוב של ציריך מתקיים בשוויץ מדי שנה. זהו סוג שונה מאוד של רייב בהשוואה לאחרים ברשימה זו. מצעד הרחוב נערך ברחוב בעיר, והוא כולל מצופים גדולים שעוצבו ויוצרו על ידי יחידים או קבוצות. מצופים אלה נוסעים ברחוב בעיר וצופים בהם אנשים רבים שרוקדים וחוגגים בו זמנית. זהו סוג רייב ייחודי מאוד, והוא אחד הרייבים הגדולים באירופה שכן הוא מושך אליו מיליוני אנשים מדי שנה.

פסטיבל Raindance

פסטיבל Raindance מתקיים בלונדון מדי שנה ומתמקד בז'אנרים של מוזיקת מחתרת. יש לו מגוון רחב של מוזיקה, כמו ברייקביט, דאבסטפ, דראם אנד בס, האוס וטכנו. פסטיבל זה פועל מאז 1997 והוא אירוע פופולרי מאוד בקרב צופי הרייב. יש הרבה אירועים ופסטיבלים בקנה מידה גדול בבריטניה, אבל Raindance הוא אחד הרייבים הגדולים באירופה. זהו פסטיבל מאוד פופולרי שנמשך כמה ימים בכל שנה.