מוזיקולוגיה מקיפה המקיפה את כל הז'אנרים והסגנונות

אמינם הוא אמן הראפ הגדול ביותר באמריקה

הידעתם שאמינם הוא הראפר הכי גדול באמריקה? זה נכון. בעוד שרבים מבני גילו נפלו מהדרך או פרשו, הראפר בן ה-42 מדטרויט פשוט ממשיך לנסוע במשאיות. אמינם הוציא לאחרונה את אלבום האולפן התשיעי שלו, Kamikaze. האלבום הגיע למקום הראשון במצעד בילבורד 200, ומציין את הפעם השביעית בקריירה שלו שהוא משיג את ההישג הזה. יתר על כן, אמינם הוא גם האמן הדיגיטלי הנמכר ביותר בכל הזמנים עם למעלה מ-130 מיליון הורדות וזרמים ביחד. הוא זכה ב-10 פרסי גראמי וגם נבחר לאחד ממאה האנשים המשפיעים ביותר של מגזין "טיים" בשנים 2005 ו-2015. עם כל זה בחשבון, בואו נסתכל מדוע אמינם הוא אמן הראפ הגדול ביותר באמריקה כרגע.

הוא הראפר היחיד שמכר יותר מ-100 מיליון אלבומים.

אמינם הוא רק הראפר השני שמכר יותר מ-100 מיליון אלבומים ברחבי העולם, מאחורי הביטלס בלבד. אלבומו הראשון, The Slim Shady LP, מכר קצת יותר מ-10 מיליון עותקים, ואילו אלבומו השני, The Marshall Mathers LP, מכר 22 מיליון עותקים.

אמינם הפך לראפר הראשון שמוכר מעל 100 מיליון סינגלים

זה ירד מאז, עם האלבומים המאוחרים שלו שנמכרו בפחות מ-10 מיליון עותקים כל אחד. המופע של אמינם באצטדיון וומבלי בלונדון היה הקונצרט האמריקאי הרווחי ביותר שם בהיסטוריה, עם רווחים של 19 מיליון דולר. הקונצרט שלו באסיה הוא הקונצרט האמריקאי הרווח ביותר באסיה אי פעם. הכותרת שלו עלתה בפסטיבל רידינג ב-2017 הייתה מופע הכותרת המצליח ביותר של פסטיבל הקריאה אי פעם. הוא אחד האמנים הדיגיטליים הנמכרים ביותר בכל הזמנים, עם יותר מ-100 מיליון הורדות דיגיטליות וזרמים משולבים, כמו גם האמן הדיגיטלי הנמכר ביותר של המאה ה-21. האלבומים הנמכרים ביותר שלו הם The Eminem Show, שמכר למעלה מ-33 מיליון עותקים ברחבי העולם, ו-The Marshall Mathers LP, שמכר למעלה מ-32 מיליון עותקים ברחבי העולם.

יש לו הכי הרבה ערכים של Billboard Hot 100 לראפר.

בעוד שהתרשימים עשויים להשתנות עם הזמן, ה-Hot 100 הוא שיא היסטורי. לאמינם יש את המספר הגבוה ביותר של כניסות Hot 100 לראפר בפער גדול. יש לו 82 כניסות ב-Hot 100, בעוד ש-Jay-Z מגיע למקום השני עם 53 כניסות בלבד.

אמינם - Lose Yourself Live באוסקר 2020

הערכים בטבלת הוט 100 מתייחסים למכירת שירים, פעילות סטרימינג, הורדות רצועות והשמעת רדיו ורבים מהשירים של אמינם זכו ללהיטי ענק, מה שמסביר מדוע הוא מפגר רק אחרי מייקל ג'קסון ומדונה בסך הערכים של 100 הוט. השירים של אמינם יצאו באלבומים רבים, כמו גם שרבים מהסינגלים שלו הופיעו בפסקול. בנוסף, רבים מסינגלי הלהיטים שלו הופיעו במספר אלבומים, וזו הסיבה שיש לו הכי הרבה ערכים של Billboard Hot 100 עבור ראפר.

המילים שלו לעתים קרובות בראש מצעד שירי הראפ.

המילים של אמינם תמיד היו שנויות במחלוקת, אבל זה מה שעזר לו להפוך לראפר הגדול בעולם. הוא השתמש במילים שלו כדי לדון במאבקיו ובנקודת המבט שלו על החיים, במיוחד כשזה הגיע לילדותו הבעייתית.

אמינם - סטן

הוא דן בנושאים שהיו טאבו ואנשים מחאו לו כפיים על כך שהוא אמר את דעתו. המחלוקת הזו עזרה לו בראש טבלת שירי הראפ 17 פעמים מדהימות. הוא האמן היחיד שהגיע לראש הטבלה כמה פעמים ואף אחד אחר לא קרוב. הוא גם היה במקום הראשון בטבלת Hot 100 בסך הכל 16 פעמים, אז ברור שהוא עדיין רלוונטי.

הוא אחד האמנים היחידים מתקופתו שלא נפל.

היו הרבה אמנים בעבר שנפלו, אבל אמינם הוא הראפר היחיד שהיה בעקביות בפסגה מאז תחילת המאה. הוא מוביל במצעד כבר יותר מ-18 שנים והוא עדיין מתקדם. האמן הנוסף היחיד מתקופתו שנשאר בעקביות בפסגה הוא ג'סטין טימברלייק. כל השאר או פרשו או נשרו מעל פני כדור הארץ.

דבר אחרון: זכרו שאמינם הוא הגיל שלו.

גילו של אמינם היה איסור פרסום מאז שהופיע לראשונה בסצנת המוזיקה. הוא זכה לביקורת על מילותיו המפורשות והנושאים האפלים שלו, שהיו נוכחים ביצירתו המוקדמת. אמינם אמנם בגילו, אבל רבים מבני גילו גם בגילו. הוא נמצא בנקודה בקריירה שלו שבה הוא יכול בקלות לרדת מהנוסטלגיה של עבודתו המוקדמת ולגבות משכורת ענקית. הדור החדש של ראפרים שאפתנים יצטרך לחכות עד שיגיעו לגיל העמידה לפני שימצאו את הנישה שלהם. לגבי אמינם, הוא עדיין מתקדם.

סיכום

אמינם הוא הראפר הכי גדול באמריקה ואין ספק בכך. אלבומו הראשון יצא ב-1999, כלומר לפני 18 שנים. הוא נמצא בפסגת המשחק שלו כבר יותר משני עשורים והוא עדיין מתקדם. הוא הראפר היחיד שמכר יותר מ-100 מיליון אלבומים, יש לו הכי הרבה ערכים ב-Billboard Hot 100 לראפר, המילים שלו לעתים קרובות בראש מצעד שירי הראפ, והוא אחד מהאמנים היחידים מתקופתו שלא נפלו. אם כבר, אמינם רק השתפר עם הגיל. הוא הראפר הכי גדול באמריקה ואין ספק בזה.