מוזיקולוגיה מקיפה המקיפה את כל הז'אנרים והסגנונות

התקליטים הנמכרים ביותר משנות ה-70

שנות ה-70 היו עשור של שינויים. זה היה הסוף של תנועת ההיפית ותחילתה של מוזיקת הפאנק, כמו גם דיסקו ומוזיקה אלקטרונית. הכל בשנות ה-70 היה שונה: היחס של אנשים לאופנה ומוזיקה, התסרוקות שלהם ואפילו הכלים שהם ניגנו כדי להשמיע צלילים חדשים. זו הסיבה שכל כך הרבה מוזיקה נהדרת נוצרה במהלך העשור הזה. מרוק פסיכדלי לגלאם רוק ועד פאנק רוק, היו הרבה תת-תרבויות שהשפיעו על מוזיקאים ברחבי העולם. ומכיוון שמכירות התקליטים היו בשיא של כל הזמנים בעידן הזה, אנחנו זוכים לשמוע את כל השירים הנהדרים האלה שאולי היו הולכים לאיבוד באפלולית אחרת. ישנם תקליטים פופולריים רבים משנות ה-70 שבולטים מאלבומים אחרים מאותה תקופה.

השיר הכי פופולרי בכל חודש בשנות ה-70

לד זפלין - לד זפלין II

האלבום הזה הגיע היישר למקום הראשון במצעד בילבורד 200 כשיצא ב-1971 והוא נשאר שם חמישה שבועות. Led Zeppelin II היה ההמשך לאלבום הבכורה המצליח שהם הוציאו ב-1969. הוא הוקלט תוך שבועיים בלבד בהדלי גראנג' באיסט המפשייר, שם הלהקה כתבה לראשונה את שיריה. יש הרבה קלאסיקות באלבום הזה, כולל "Whole Lotta Love", "Ramble On" ו-"Bring It on Home". שלושת השירים הללו שוחררו כסינגלים וכולם הגיעו לטופ 10 במצעד Billboard Hot 100. Led Zeppelin II הצליח להרוויח יותר מ-19 מיליון דולר במכירות, מה שאומר שזהו אחד התקליטים הנמכרים ביותר משנות ה-70.

מי - מי הבא

האלבום הזה יצא ב-1971, אבל הייתה לו התחלה מעניינת. זה היה אמור להיקרא Lifehouse, וזה היה אמור להיות פרויקט מולטימדיה גדול עבור ה-Who, וכזה שיעזור למכור את העולם על חשיבותם של מים נקיים. אבל לייףהאוס התברר ככישלון ענק, והוא בוטל. חברי הלהקה חזרו לאולפן לעשות אלבום חדש, שהפך ל-Who's Next. זה הצליח מאוד, והיה אחד האלבומים הנמכרים ביותר מהעשור. הוא הגיע למקום הראשון במצעד האלבומים הבריטי ובמצעד הבילבורד האמריקאי, והוא נשאר במצעד הבילבורד במשך יותר משנה.

קווין - הלהיטים הגדולים ביותר

קווין הייתה להקה שהוציאה אלבום כל שנה מ-1975 עד 1982, אז הם תמיד הוציאו מוזיקה חדשה. עם זאת, הם גם הוציאו את אלבום הלהיטים הגדולים ביותר ב-1981, והוא זיכה אותם באחת ממכירות התקליטים הגדולות בכל הזמנים. הוא מכר למעלה מ-22 מיליון עותקים, מה שאומר שהוא אחד האלבומים הנמכרים ביותר משנות ה-70. האלבום The Queen's Greatest Hits יצא כאלבום כפול והוא כלל 16 מלהיטיהם הקודמים, כמו גם שני שירים חדשים. האלבום הגיע למקום הראשון במצעד האלבומים הבריטי ובמצעד הבילבורד האמריקאי. שני השירים החדשים הם "Crazy Little Thing Called Love" ו-"Another One Bites the Dust".

פינק פלויד - הצד האפל של הירח

האלבום הזה מ-1970 הוא אחד התקליטים הנמכרים ביותר משנות ה-70. זה היה אלבום האולפן החמישי של פינק פלויד והוא הפך לתקליט הנמכר ביותר שלהם. זה היה האלבום הראשון מס' 1 של פינק פלויד בבריטניה, כמו גם בארצות הברית. האלבום נחשב למצרך רוק מתקדם והוא נרשם כאחד מ-100 האלבומים הטובים בכל הזמנים על ידי רולינג סטון. "הצד האפל של הירח" כולל 11 רצועות, כולל "כסף", "זמן", "אנחנו והן" ו"כל צבע שתרצה". האלבום "Dark Side of the Moon" של פינק פלויד הוכנס להיכל התהילה של הגראמי ויש לו אישור יהלומים מ-RIAA.

אלטון ג'ון - בוקר טוב ללילה

האלבום הזה שוחרר על ידי אלטון ג'ון ב-1973, וזה אחד התקליטים הפופולריים ביותר משנות ה-70. זה היה אלבום האולפן הרביעי שלו וזה היה אלבומו הראשון שהוציא לאחר שנפרד עם שותפו ארוכי הטווח לכתיבת שירים, ברני טאופין. האלבום יצא בעקבות שיתוף הפעולה הראשון של אלטון ג'ון עם המילים פיל מק קרטני, שתרם שני שירים לאלבום. הם היו "כדורי האש הגדולים" ו"הפסנתר הישן שלי". לאלבום מגוון ז'אנרים מוזיקליים, מפופ ועד רוק ורגאיי, והוא נחשב לאחד האלבומים הטובים ביותר של אלטון ג'ון. זה הגיע למקום הראשון במצעד האלבומים בבריטניה במשך שבועיים וזכה לזהב בארצות הברית.

בילי ג'ואל - איש הפסנתר

האלבום הזה מ-1974 הוא קלאסיקה משנות ה-70 ותקליט הפריצה של בילי ג'ואל. זה היה אלבום האולפן השני שלו, לאחר יציאתו של Cold Spring Harbor ב-1972. האלבום הגיע למקום הרביעי במצעד הבילבורד האמריקאי, מה שהפך אותו לאלבום המצליח ביותר של ג'ואל באותה תקופה. הוא נשאר במצעד במשך 50 שבועות, וקבע שיא של שהות רציפה הארוכה ביותר של אמן סולו באותה תקופה. הוא קיבל תעודת זהב ב-1976, פלטינה ב-1989, פלטינה כפולה ב-2001 ופלטינה משולשת ב-2016. הוא מכר למעלה מ-11 מיליון עותקים ברחבי העולם, מה שהופך אותו לאחד התקליטים הנמכרים ביותר משנות ה-70. Piano Man שוחרר כסינגל וזה היה הלהיט הראשון של ג'ואל בטופ 40.